XIV Seminarium Studenckiego Ruchu Naukowego

W weekend 23-25 października 2009 odbyło się XIV Seminarium Studenckiego Ruchu Naukowego „Wiśnicz-Rożnów 2009”, w którym udział wzięło nasze Koło reprezentowane przez Przewodniczącą – Monikę Cichocką i Zastępcę Przewodniczącego ds. promocji – Joannę Sowę. Hasłem przewodnim wyjazdu, za sprawą wygłaszanych wykładów i referatów, stało się stwierdzenie, że „marzenia się spełniają”, w które wszyscy zgodnie uwierzyliśmy widząc dokonania kolegów i koleżanek z innych kół naukowych.

Podczas naukowej części Seminarium odbyła się prezentacja dotychczasowych osiągnięć niektórych kół Pionu Hutniczego AGH, np. autonomiczny robot mobilny biorący udział w międzynarodowych zawodach mini-sumo, redukcyjno-działający pojazd samobieżny zdalnie sterowany, a także coś z zakresu inżynierii biomedycznej: kształtka uwalniająca kontrolowane dawki leku do organizmu. Pojawiło się też wiele przydatnych informacji dotyczących akcji integracyjnych, promocyjnych i charytatywnych kół nuakowych, organizacji konferencji naukowych oraz wyjazdów do ośrodków badawczo-naukowych zagranicą.

Po skończonych obradach przyszedł czas na integrację pomiędzy członkami i Opiekunami poszczególnych kół oraz rejs statkiem po Jeziorze Rożnowskim.

Wyjazd był bardzo udany i można go podsumować cytując słowa dr inż. Leszka Kurcza: „ci, którzy umieją się dobrze uczyć, umieją się dobrze bawić”.

tekst opracowała M. Cichocka

Posted by