O nas

Zaczęło się 26.07.2009 z inicjatywy 15 osobowej grupy studentów Międzywydziałowej Szkoły Inżynierii Biomedycznej AGH pod opieką dr hab. inż. Piotra Augustyniaka, prof. AGH. Niezmiennie po dziś dzień  Studenckie Koło Naukowe Biomed pod opieką dr inż. Agaty Nawrockiej zrzesza  żądnych przygód, pełnych zapału i gotowych do realizowania swoich projektów studentów.

Jak przystało na interdyscyplinarny kierunek, wśród naszych członków są informatycy, elektronicy, projektanci jak i osoby zainteresowane naukami o materiałach, tworząc liczną reprezentację ludzi z „biomedu” … czekamy jeszcze na Ciebie! 🙂

Naszym celem jest pogłębianie wiedzy w zakresie programowania, elektroniki,IoT,mechaniki oraz urządzeń mobilnych mających zastosowanie w technice i medycynie. W naszym zespole znajdują się osoby mające do czynienia na co dzień z językami/technologiami takimi jak. C, C++,Android/Java, LabVIEW czy AutoCAD, co daje możliwość na realizowanie zróżnicowanych projektów.
W planach mamy również organizację wyjazdów na konferencje, sesje, seminaria naukowe oraz targi prezentujące najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nowej technologii. W ramach promocji inżynierii biomedycznej każdego roku będzie można nas spotkać na Dniach Otwartych AGH.

Poprzedni członkowie koła w latach 2009-2012 zrealizowali różne projekty, nierzadko związane z nowatorskimi i nowoczesnymi aspektami inżynierii biomedycznej. W ciągu tamtych lat realizowali projekty prezentowane w czasie sesji kół naukowych i konferencji naukowych, w tym wydarzeń o zasięgu międzynarodowym. O wadze tamtych prac świadczą też trzy granty przyznane wtedy przez JM Rektora w celu ułatwienia realizacji projektów. W ramach grantów rektorskich udało się zrealizować następujące projekty:

• Portal internetowy Biomedical Students’ Net
  • Mobilny monitor EKG z interfejsem Bluetooth
  • Model układu krążenia człowieka

Niestety w 2012 roku koło „toczyć” się przestało…

… aż wkońcu po czteroletniej przerwie Studenckie Koło Naukowe Biomed wraca do życia z inicjatywy kilku studentów, którzy latem 2016 roku w ramach koła wykonali projekt „Dr.Dampp” którego celem było zaprojektowanie i zbudowanie mobilnego pojazdu sterowanego telefonem z systemem Android.

Dzięki temu projektowi zebraliśmy cenne doświadczenie o pracy w zespole, dzięki czemu następnymi projektami zarządzać będziemy znacznie rozsądniej i bardziej profesjonalnie.

Pełni motywacji i dobrego nastawienia zapraszamy do współpracy!

Świat należy do odważnych !

Logo SKN BiomedDołącz do nas – zrealizuj swoje pasje!